fotoobraz výroba

Naše tisková technologie

 

Fotoobrazy – tisková technologie

Tiskárna Epson SureColor SC-P7500 (24″) je první 12 barevná velkoformátová tiskárna Epson. Nabízí dosud nejširší barevný prostor s 99% pokrytím vzorníku barev Pantone.

Rozlišení tisku

Tiskárny Giclée mají vyšší rozlišení bodů na čtvereční palec než běžné inkoustové tiskárny, což vám umožňuje spravovat vysoce kvalitní obrazové soubory a vytvářet jemnější a méně pixelované výtisky, než byste mohli u domácí inkoustové tiskárny. V našem studiu používáme nejlepší tiskárny ve své třídě, schopné tisknout rozlišení až 1200 × 2400 DPI ve 12 ti barevných kanálech.

Rozsah barev

Stejně jako vaše domácí foto inkoustové tiskárny používají profesionální tiskárny Giclée barevný proces CMYK. Kromě toho, že obsahují 12 inkoustových kazet, 12 kanálovou tiskovou hlavu založenou na barevném modelu CMYK a přidávají světle purpurovou, světle azurovou, oranžovou, zelenou, fialovou a 3 úrovně černé.  Tato velkoformátová tiskárna používá sadu inkoustů Epson UltraChrome Pro12 s technologií K3. Sada umožňuje dosáhnout barevně věrných výtisků, protože s ní lze tisknout současně oběma černými inkousty (Photo Black a Photo Matt).  V kombinaci s interními barevnými profily (které si můžete stáhnout zde) poskytují naše skutečné tisky Giclée bezkonkurenční přesnost barev s vynikajícími černobílými, výjimečnými barevnými škálami a úžasně plynulými přechody.

Archivní kvalita

Tiskárny Giclée používají vyšší kvalitu archivních inkoustů odolných proti blednutí a pigmentových inkoustů. Při aplikaci na vysoce kvalitní archivační podklady, jako jsou například Hahnemühle bavlněné bezkyselé papíry Rag, které používáme v tiskovém prostoru, má za následek nepřekonatelnou archivační životnost až 200 let.

Barevný rozsah

Na rozdíl od typů C, které jsou kontinuálními tóny, se tiskne chemickým procesem, kde se barvy produkují chemickou reakcí, barvy na inkoustových výtiscích Giclées se vyrábějí nanášením čistých pigmentových inkoustů přímo na papír. Výsledkem je, že pomocí inkoustového procesu můžete dosáhnout širší škály barev (známých jako gamut), zejména těch čistších barev na extrémním konci spektra. Pokud tedy máte obrázek s jasnými poutavými barvami a nechat tyto barvy skutečně vyniknout, je to důležitá součást efektu, kterého se snažíte dosáhnout, možná budete chtít zvolit Giclée před typem C. Na druhou stranu typy C lépe zpracovávají obrázky s postupnými tonálními změnami (například tóny lidské kůže), takže výběr typu tisku opravdu záleží na vašem obrázku

Pravá černá a bílá

Profesionální Giclées používají 3 různé tóny černé a šedé inkoustové kazety. Protože tyto inkousty lze na papír aplikovat v čisté formě (bez jakéhokoli barevného šumu z ostatních barevných kazet), mohou soubory připravené v Adobe RGB Grayscale vytvářet výjimečně čisté černobílé Giclée výtisky bez barevného odlitku. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak získat dokonalý černobílý tisk, podívejte se na našeho komplexního Průvodce černobílým tiskem.

Comments are closed.